امام خمینی(ره) مصالح اسلام را بر همه چیز ارجح می دانست

به گزارش وبلاگ موسیقی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران گفت: امام راحل مصلحت اسلام را بر همه چیز ارجح می دانست و حاضر بود تمام مصالح شخصی خود را فدای دین کند.

امام خمینی(ره) مصالح اسلام را بر همه چیز ارجح می دانست

به گزارش خبرنگار خبرگزاری وبلاگ موسیقی از گچساران، حسین اسماعیلی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران شخصیت امام خمینی(ره) را جامع و کامل دانست و اظهار کرد: امام راحل شخصیتی استثنایی پس از معصومین(ع) بود و با مدیریت منحصربه فرد خود با وجود سنگ هایی که در جهت رهبری بود، انقلاب را به ثمر رساند و راهنمایی کرد. ایشان، مصلحت اسلام را بر همه چیز ارجح می دانست و حاضر بود تمام مصالح شخصی خود را فدای دین کند.

وی به ایستادگی امام در مقابل ظلم و زورگویی اشاره نمود و اضافه نمود: او از چاپلوسی و تملق نفرت داشت و عزیزترین و نزدیک ترین افراد را از این کار برحذر می داشت و در صورت انجام این کار تذکر شدید می داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران مطرح نمود: امام(ره) از زخارف جهان و تعلقات آن به دور بود و در نظم و ترتیب آنچنان عمل می کرد که کارهای او را نزدیکانش با ساعت تطابق می دادند.

اسماعیلی مطرح نمود: در مباحت اخلاقی و تکریم همسر و فرزندان بسیار با عاطفه و با تأسی از سجایای معصومین(ع) رفتار می کرد؛ بنابراین بر ماست که در ایام ارتحال ایشان با الگو قراردادن این شخصیت استثنایی قرن، برنامه های این ایام را تنظیم کنیم تا مخاطبان اعم از اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان بهره کافی از سجایای این اسطوره ببرند.

وی افزود: برگزاری مسابقه فصل نخست کتاب چهل حدیث حضرت امام خمینی(ره)، مسابقه خوشنویسی و نقاشی با عنوان امام مهربانی ها برای فرزندان کارکنان و اعضای هیئت علمی، نمایشگاه و سخنرانی های معرفتی در گروه های مجازی دانشگاهی ازجمله برنامه هایی است که در این ایام انجام می گردد.

به گزارش وبلاگ موسیقی، جلسه شورای فرهنگی به منظور برنامه ریزی و برگزاری مراسم ویژه رحلت حضرت امام(ره) با حضور اعضای شورای فرهنگی در دفتر معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران برگزار گردید.

4103/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "امام خمینی(ره) مصالح اسلام را بر همه چیز ارجح می دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امام خمینی(ره) مصالح اسلام را بر همه چیز ارجح می دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید