خبرنگاران رژیم آمریکا درپی ساکت کردن روزنامه نگاران است

به گزارش وبلاگ موسیقی، تهران- خبرنگاران- وزارت امور خارجه در واکنش به سرکوب معترضان به قتل شهروند سیاه پوست آمریکایی، نوشت: رژیم آمریکا کوشش می نماید تا روزنامه نگارانی را که اعتراضات به قتل جورج فلوید را پوشش می دهند، مرعوب و ساکت کند.

خبرنگاران رژیم آمریکا درپی ساکت کردن روزنامه نگاران است

وزارت امور خارجه روز سه شنبه در حساب توییتری خود نوشت: بر اساس گزارش ها، پلیس ایالات متحده بیش از 100 مرتبه به روزنامه نگاران حمله نموده است. رژیم آمریکا کوشش می نماید تا روزنامه نگارانی را که اعتراضات به قتل جورج فلوید را پوشش می دهند، مرعوب و ساکت کند.

دستگاه دیپلماسی ایران تاکید نمود: دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا که در پناهگاه پنهان شده است، می خواهد در حالی که برای چیره شدن بر معترضان کوشش می نماید، خبرنگارها را دور نگه دارد اما اشتباه نکنید دنیا نظاره گر شماست.

وزارت امور خارجه امروز همچنین در توییت دیگری در مورد سکوت دولت های غربی برابر سرکوب خشن در آمریکا اظهار داشت: با وجود قتل بی رحمانه یک سیاه پوست دیگر و چندین روز سرکوب خشونت آمیز اعتراضات در ایالات متحده، دولت های غربی سکوت نموده اند و تب حقوق بشری خود را به فراموشی سپرده اند. تصور کنید که اگر این وقایع در کشورهای غیر غربی می افتاد چه واکنشی نشان می دادند. (نه، این مکتب پس دیگران چه نیست، بلکه صرفا بازگویی یک واقعیت است)

جورج فلوید اوایل هفته جاری در اثر بدرفتاری یکی از ماموران سفیدپوست اداره پلیس مینیاپولیس به هنگام بازداشت، جان خود را از دست داد. مرگ این شهروند سیاه پوست با موج گسترده از اعتراضات علیه رفتار بی رحمانه پلیس آمریکا با شهروندان آفریقایی-آمریکایی همراه شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رژیم آمریکا درپی ساکت کردن روزنامه نگاران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رژیم آمریکا درپی ساکت کردن روزنامه نگاران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید