سازمان جهانی بهداشت: بدون ردیابی تماس ها نمی توان شیوع کرونا را مهار کرد

به گزارش وبلاگ موسیقی، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت می گوید بدون ردیابی تماس های بیماران کرونا نمی توان همه گیری این بیماری را در کشورها مهار کرد.

سازمان جهانی بهداشت: بدون ردیابی تماس ها نمی توان شیوع کرونا را مهار کرد

به گزارش وبلاگ موسیقی به نقل از گاردین تدروس آدهانوم در یک کنفرانس خبری در روز دوشنبه 30 تیر گفت: هیچ کشوری نمی تواند همه گیری اش را کنترل کند، مگر اینکه بداند ویروس در کجاست.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت که ظاهرا از کشورهای مانند آمریکا و بریتانیا که نتوانسته اند برنامه های موثر ردیابی تماس افراد دچار ویروس کرونا را اجرا نمایند، انتقاد می کرد، گفت این ادعا که ردیابی تماس کاری بیش از حد سخت است، عذر موجهی نیست.

ردیابی تماس به معنای شناسایی افراد در تماس با فرد آلوده و گردآوری اطلاعات بیشتر درباره آنهاست. با یافتن این افراد و آزمایش کردنشان، افرادی در میان آنها که دچار عفونت هستند، شناسایی می شوند و می توان آنها را ایزوله یا درمان کرد. تداوم این کار مانع گسترش عفونت در جامعه می گردد.

  • ردیابی تماس چه یاریی به مهار شیوع کرونا می نماید

سازمان جهانی بهداشت قبلا گفته بود که ردیابی تماس می تواند زنجیره انتقال ویروس را بشکند

تدروس به عنوان نمونه ای از موفقیت به برنامه ردیابی تماس به کوشش سازمان جهانی بهداشت در شیوع ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو در شرایط جنگ داخلی اشاره نمود،

او گفت از کشورهای با منابع فراوان هیچ بهانه ای برای انجام ندادن این اقدام پذیرفته نیست.

تدروس گفت: اگر ردیابی تماس به شما در این مبارزه یاری می نماید، آن را انجام دهید، حتی اگر جانتان را به خطر بیندازید.

البته دکتر مایکل رایان، رئیس بخش اضطرارهای سازمان جهانی بهداشت در این جلسه پذیرفت در مواردی که شیوع بیماری از کنترل خارج شده است، ردیابی تماس کار بسیار سخت تری است.

رایان گفت: در موقعیت هایی که سرایت بسیار شدید در سطح جامعه وجود دارد و هر روز شمار زیادی افراد مبتلا می شوند، بسیار مشکل است که صرفا با ایزوله کردن افراد شیوع را مهار کرد، چه برسد به ردیابی تماس، بنابراین ممکن است لازم باشد کشورها در این باره دست به انتخاب بزنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سازمان جهانی بهداشت: بدون ردیابی تماس ها نمی توان شیوع کرونا را مهار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: بدون ردیابی تماس ها نمی توان شیوع کرونا را مهار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید