هاشمی: به صفر رساندن تراکم فروشی یک پیروزی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش وبلاگ موسیقی، تهران (پانا) - رئیس شورای شهر تهران گفت موفقیت های این دوره مدیریت شهری باید به اطلاع مردم برسد و اینکه در این دوره مدیریت شهری توانست جلوی خیلی از مفسده ها گرفته گردد.

هاشمی: به صفر رساندن تراکم فروشی یک پیروزی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است

محسن هاشمی در خاتمه دویست و هفتاد و دومین جلسه شورا و در جمع وبلاگ موسیقی گفت: امروز جلسه پر باری داشتیم که بعد از نطق ها و تذکرات اعضای شورا آقای قبادی رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز دقایقی را به سخنرانی پرداختند و بعد وارد دستور جلسه که آنالیز لایحه شهر دوستدار سالمند که از جلسه قبل شروع شده بود شدیم.

وی ادامه داد: در این جلسه نیز پیشنهادات مطرح را شده را به بحث گذاشتیم و بعضی از این پشنهادات به تصویب رسیدند و آنالیز ادامه پیشنهادات به جلسه بعد موکول شد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: امروز تصویب شد که نام سالمند بر اساس استاندارد بین المللی به افراد 65 سال به بالا اطلاق می گردد و این لایحه سالمندان شهر تهران را در بر می گیرد.

وی اضافه نمود: به سالمندان کارتی داده خواهد شد که با آن در سیستم حمل و نقل عمومی و اماکن فرهنگی و ورزشی متعلق به شهرداری تهران تخفیفاتی به سالمندان داده خواهد شد و با این کارت مورد تکریم واقع می شوند و نیز با مبلغی شارژ می گردد.

هاشمی در ادامه در خصوص فرایند آنالیز بودجه سال 1400 شهرداری تهران در شورا گفت: همانطور که می دانید بودجه به شورا آمده و در حال حاضر در کمیسیون ها در حال رسیدگی است البته تعداد پیشنهادات بسیار زیاد بوده که ما این پیشنهادات را به کمیسیون برنامه و بودجه ارسال کردیم و امروز هیات رئیسه شورا نظر کمیسیون برنامه و بودجه را در خصوص رسیدگی به پیشنهادات آنالیز می نماید و اگر اختلافی بین کمیسیون برنامه و بودجه و دیگر کمیسیون ها بود در کمیسیون تلفیق به این موراد رسیدگی خواهیم کرد.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه گفت : هفته آینده بخش اول بودجه که مربوط به درآمد ها است را در شورا مورد آنالیز قرار خواهیم داد.

هاشمی در ادامه سخنان خود با اشاره به مصاحبه دیروز شهردار تهران با اصحاب رسانه گفت: ایشان گفتند چهل و اندی سال از پیروزی انقلاب گذشته و بعد از جنگ تحمیلی روش جدید در مدیریت شهری ایجاد شد و تصمیم گرفته شد که مدیریت شهری باید خود کفا گردد همین امر سبب شد که شهرداری ها به سمت قانون فروشی و شهر فروشی بفرایند تا بتوانند شهر را اداره نمایند که اوج این موضوع را در مدیریت قبلی به شهرداری دیدیم.

وی ادامه داد: آقای شهردار گفتند لذا ضروری است روش مدیریت در شهر را عوض کنیم و اجازه ندهیم شهرداری ها به سمت قانون فروشی ها بفرایند که در این راه توانستیم تراکم فروشی و فروش طبقات اضافی را به صفر برسانیم و به نظر من این یک پیروزی برای نظام جمهوری اسلامی است. چرا که در کنار عدم تراکم فروشی توانستیم شهر را اداره کنیم ، هزینه های حقوق نگهداشت شهر را بدهیم و در عین حال به سمت اجرای مگاپروژه هایی نرفتیم که معلوم نیست برای شهر نفع داشته باشد یا نه. ما به کیفیت زندگی به شهر پرداخیتم و این روشی است که باید کلان شهر ها به آن بپردازند.

رئیس شورای شهر تهران اضافه نمود: ما به شهرداری تهران نیامدیم که استخدام های بی رویه کنیم و اقوام و دوستان را با فشار وارد سیستم مدیریت شهری کنیم، شما می بینید که در این دوره مدیریت شهری تعداد پرسنل به زیر 60 هزار نفر رسیده است. از طرفی می بینیم که در شهر فروشی ها و کمیسیون های ماده 100 تعداد خلاف ها کم شده و نگاه ویژه ای به فضای سبز و فعالیت های فرهنگی و طرح هایی نظیر نیلوفری شده است. شهردار تهران باید در خصوص این موفقیت ها با رسانه ها صحبت کند و نیز اینکه ما در این دوره مدیریت شهری نه تنها بر بدهی شهرداری نیاضافه نمودیم بلکه بخشی از بدهی انباشته شهرداری از دوره قبل را نیز باز پرداخت کردیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "هاشمی: به صفر رساندن تراکم فروشی یک پیروزی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمی: به صفر رساندن تراکم فروشی یک پیروزی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید