پایتخت آمریکا؛ در انتظار بزرگترین تجمع مردمی علیه تبعیض نژادی

به گزارش وبلاگ موسیقی، فعالان مخالف تبعیض نژادی و رسانه های محلی از برگزاری تجمعی بسیار عظیم در شهر واشنگتن پایتخت آمریکا در حمایت از جورج فلوید که چندی قبل به دست پلیس کشته شد، خبر می دهند.

پایتخت آمریکا؛ در انتظار بزرگترین تجمع مردمی علیه تبعیض نژادی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ موسیقی، در حالی تظاهرات علیه قتل جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی در این کشور وارد دوازدهمین روز خود می گردد که پلیس، روز شنبه به وقت محلی در شهر واشنگتن پایتخت آمریکا برای کنترل مردم در بخش های مختلف شهر تجمع نموده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز بعضی فعالان در شبکه های اجتماعی خواستار حضور میلیونی مردم در پایتخت آمریکا شده اند. پیتر نیوزهم رئیس پلیس واشنگتن به رسانه های محلی گفته که بخش های بسیاری از شهر از اوائل روز شنبه به وقت محلی بسته است.

به نوشته رویترز، رسانه های محلی حضور ده ها هزار نفر از مردم را در تظاهرات امروز پیش بینی نموده اند.

فرماندار کارولینای شمالی نیز دستور داده به احترام جورج فلوید، پرچم های آمریکا در مکان های دولتی حالت نیمه افراشته داشته باشد.

روز آدینه در شهرهای آتلانتا، لس آنجلس، مینیا پولیس، میامی، نیویورک، دنور و شهرهای دیگر تظاهرات گسترده ای در اعتراض به تبعیض نژادی در ایالات متحده برگزار گردید.

وزیر دفاع آمریکا روز آدینه به نیروهایش دستور داد تا از واشنگتن خارج شده و به پایگاه هایشان بازگردند. مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن نیروهای وزارت دفاع آمریکا که در شهر واشنگتن دی سی مستقر بودند به پایگاه هایشان بازگردند.

این در حالی است که اعتراضات به خشونت و نژادپرستی پلیس ایالات متحده علیه رنگین پوستان در شهرهای مختلف این کشور همچنان ادامه دارد. تظاهرات گسترده رنگین پوستان آمریکایی در بیش از 75 شهر ایالات متحده، بعد از کشته شدن فلوید غیرمسلح زیر زانوی یک مأمور پلیس شهر مینیاپولیس، از یازده روز پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پایتخت آمریکا؛ در انتظار بزرگترین تجمع مردمی علیه تبعیض نژادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایتخت آمریکا؛ در انتظار بزرگترین تجمع مردمی علیه تبعیض نژادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید