چین: آمریکا به مسائل خود برسد و اجازه دهد مردمش نفس بکشند

به گزارش وبلاگ موسیقی، پکن به واشنگتن تاکید نمود تا به مسائل خودش درباره حقوق بشر رسیدگی نموده و اجازه نفس کشیدن به مردم خودش را بدهد.

چین: آمریکا به مسائل خود برسد و اجازه دهد مردمش نفس بکشند

به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارنظر از سوی پکن، در واکنش به بیانیه آمریکا درباره متهم شدن چین از سوی سازمان ملل به نقض حقوق بشر مطرح شد.

سخنگوی هیات چین در سازمان ملل همچنین به این مساله اشاره نمود که شورای حقوق بشر این نهاد اخیرا قطعنامه ای را در محکومیت اقدامات نژادپرستانه و تبعیض آمیز آمریکا تصویب نموده است.

در بیانیه سخنگوی هیات مذکور آمده است: 30 ژوئن نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل بیانیه ای بی پایه و اساس درباره شرایط حقوق بشر در چین منتشر و در امور داخلی چین دخالت کرد. چین نارضایتی عمیق و مخالفت شدید خود را بابت این مساله ابراز می نماید.

در ادامه این بیانیه آمده است: مردم هر کشوی بهتر می توانند درباره اوضاع حقوق بشری آن کشور اظهارنظر نمایند. دولت چین همواره مردمش را در اولویت قرار داده و از حقوق بشر در دوران توسعه دفاع نموده است. چین به پیشرفت های زیادی در حوزه حقوق بشر دست یافته است. در چین هیچ جنگ، ترس و آوارگی وجود ندارد. 1.4 میلیارد سکنه چین در صلح، آزادی و شادی زندگی می نمایند. این بزرگترین پروژه حقوق بشری است.

در این بیانیه همچنین ذکر شده است: این شرایط حقوق بشری در آمریکاست که باید مورد توجه جهانی قرار گیرد. اخیرا، شورای حقوق بشر سازمان ملل به صورت فوری قطعنامه ای را تصویب کرد و ادامه اقدامات تبعیض آمیز و نژادپرستی را در آمریکا که به مرگ جورج فلوید، شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست افسر سفیدپوست این کشور منجر شد، به شدت محکوم کرد. چین در دفاع از منابع ملی خود چون کوه سخت است، با مداخله خارجی مخالفت می نماید و به دنبال دفاع و ترغیب حقوق بشر است. هرگونه کوشش برای سیاسی کردن مساله حقوق بشرو استفاده از آن برای بدنام کردن چین، محکوم به شکست است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "چین: آمریکا به مسائل خود برسد و اجازه دهد مردمش نفس بکشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا به مسائل خود برسد و اجازه دهد مردمش نفس بکشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید