کرزی از نظامیان افغان خواست تا در عملیات های نظامی از سلاح سنگین استفاده نکنند

به گزارش وبلاگ موسیقی، خبرنگاران: حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان طی دستوری با اشاره به افزایش تلفات غیرنظامیان در عملیات های ارتش این کشور، از فرماندهان امنیتی افغان خواست تا در عملیات های نظامی نزدیک به مناطق مسکونی از سلاح سنگین استفاده نکنند.

کرزی از نظامیان افغان خواست تا در عملیات های نظامی از سلاح سنگین استفاده نکنند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ موسیقی، حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان طی دستوری با اشاره به افزایش تلفات غیرنظامیان در عملیات های ارتش این کشور، از فرماندهان امنیتی افغان خواست تا در عملیات های نظامی نزدیک به مناطق مسکونی از سلاح سنگین استفاده نکنند.

بر اساس دستور رئیس جمهور افغانستان که در اختیار رسانه ها قرار داده شد؛ هنگام عملیاتهای نیروهای امنیتی افغان در نزدیکی مناطق نزدیک به محله های مسکونی و استفاده از سلاح های سنگین به غیرنظامیان تلفات و خساراتی وارد شده است.

حامد کرزی از وزارتخانه های کشور، دفاع و امنیت ملی افغانستان خواسته تا بر اساس ماده 23 قانون اساسی این کشور قبل از انجام عملیات نظامی به آنالیز تلفات احتمالی غیرنظامیان نیز بپردازند.

بر اساس ماده 23 قانون اساسی افغانستان، زندگی موهبت الهی و حق طبیعی انسان است.

بر اساس دستور رئیس جمهور افغانستان پیش از انجام عملیات نظامی نیروهای افغان باید اطلاعات لازم در خصوص محل اختفای مخالفان مسلح و تفکیک آن ها از غیرنظامیان آنالیز گردد.

ع

منبع: تسنیم

به "کرزی از نظامیان افغان خواست تا در عملیات های نظامی از سلاح سنگین استفاده نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی از نظامیان افغان خواست تا در عملیات های نظامی از سلاح سنگین استفاده نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید